banner_007
banner_009
banner_006

EU CAP & peatland policy network zaprasza na webinarium "Bring back bogs, let's re-peat!".


Podczas międzynarodowej konferencji COP 15 w sprawie różnorodności biologicznej w Kunming przewidziano cel w postaci przywrócenia 20% zdegradowanych ekosystemów. W świetle zbliżającej się propozycji wprowadzenia przepisów prawnych dotyczących restytucji przyrodniczej, która ma być przedstawiona przez Komisję Europejską do końca tego roku, chcemy podkreślić znaczenie torfowisk, gdzie restytucja przyrody przynosi wielorakie korzyści.

Temat ten będzie omawiany podczas webinarium 27 października w godzinach 18-19:30 (CEST), organizowanego przez europosłów Benoit Biteau i Juttę Paulus.
Serdecznie zapraszamy do zarejestrowania się tutaj: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_b3pEUa2XRJyZRgH-sm3lDw (po zarejestrowaniu się, otrzymają Państwo e-mail z potwierdzeniem zawierający informacje na temat udziału w webinarium)
Webinarium będzie dostępne w języku francuskim, angielskim i niemieckim.

Jako główny mówca Tehri Lehtonen, fiński sekretarz stanu ds. środowiska, przedstawi program siedlisk Helmi oraz fińskie wysiłki na rzecz ochrony i odtwarzania torfowisk.
Humberto Delgado Rosa, dyrektor departamentu zasobów przyrodniczych w DG ENVI opowie więcej o nadchodzącym planie restytucji przyrodniczej UE oraz o restytucji torfowisk w UE.
Profesor Royal C. Gardner z Stetson University College of Law (Floryda, USA) podzieli się swoimi wnioskami dla decydentów z ostatniego Global Wetland Outlook.
Dr Franziska Tanneberger z Greifswald Mire Centre (Niemcy) wygłosi wykład na temat "Condition, restoration and sustainable use of peatlands in Europe -what do they need & what do we need?".
MEP Benoît Biteau (Francja) opowie o związkach między torfowiskami i obecną WPR, a MEP Jutta Paulus (Niemcy) przedstawi ostateczną wersję naszego stanowiska "Zielone żądania dla przyszłej odbudowy i ochrony torfowisk i terenów podmokłych".

Już w zeszłym roku Jutta Paulus zorganizowała ważne webinarium, którego celem było umieszczenie terenów podmokłych i torfowisk w centrum Planu Odnowy Przyrody UE, link znajduje się tutaj: https://www.jutta-paulus.de/en/online-event-bring-back-bogs-wetlands-and-peatlands-at-the-heart-of-the-eu-national-restoration-plan

Aby uzyskać więcej informacji lub jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. LUB Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności