banner_009
banner_006
banner_001

W niedzielę 25 kwietnia ze smutkiem pożegnaliśmy naszą przyjaciółkę i współpracowniczkę, orędowniczkę życia w zgodzie z naturą i obrończynię dzikiej przyrody, także mokradeł - Izę Mier-Jędrzejowicz.

 

2

 

Iza miała 36 lat, zmarła po długich zmaganiach z chorobą. Jej rodzina napisała w nekrologu “Iza kochała ludzi, kochała przyrodę, żyła z pasją, inspirowała i walczyła, żeby zostawić świat lepszym niż go zastała”. Wszystkim bliskim Izy składamy najszczersze wyrazy współczucia z powodu Jej straty. 

Wspominamy Izę jako niezwykle radosną, twórczą, pełną mocy i determinacji kobietę, zarażającą wszystkich dookoła śmiechem, entuzjazmem i wiarą w możliwość zmiany świata. Dzięki szczególnemu talentowi do zajmującego opowiadania o sprawach, które były dla Niej ważne, z łatwością zjednywała sobie przyjaciół i sprzymierzeńców w działaniach. Uwielbiała pracować w grupie, wspierać się wzajemnie, wspólnie tworzyć plany ekologicznej rewolucji i błyskawicznie wdrażać je w życie.  

W Centrum Ochrony Mokradeł Iza angażowała się jako wolontariuszka w ochronę zagrożonych torfowisk, a także pracowała nad projektem, który miał uświadomić ludziom skalę niszczenia tych ekosystemów wskutek wydobycia torfu. W projekcie mieliśmy między innymi wspólnie popularyzować zastępowanie torfowych podłoży ogrodniczych kompostem. Od Izy nauczyliśmy się, że ochrona mokradeł może zaczynać się od warsztatów na temat odpowiedzialnej produkcji żywności albo budowy osiedlowego kompostownika. Nie zdążyliśmy zrealizować wspólnych planów. Dziś chcemy zadeklarować, że nie odpuścimy tematu - dołożymy wszelkich starań, żeby tę inspirację przekuć w działanie.  

Bliscy Izy zaproponowali, by żałobnicy, zamiast przynosić kwiaty na pogrzeb, przekazali darowiznę na wsparcie działań Centrum Ochrony Mokradeł na rzecz ochrony przyrody mokradeł. Bardzo dziękujemy za okazane nam zaufanie. Wszystkie darowizny przekazane w okresie od 28 kwietnia do 10 maja w całości dołączymy do puli środków, które zostaną przeznaczone na wykupy cennych przyrodniczo gruntów i tworzenie społecznych rezerwatów przyrody.

 

Aktualności