banner_005
banner_001
banner_007

Wetlands International – European Association oraz Centrum Ochrony Mokradeł zapraszają na briefing prasowy oraz wydarzenie otwarte dla mieszkańców po warsztatach POLSKIE RZEKI – EUROPEJSKIE DZIEDZICTWO - Jaka przyszłość dla ludzi i przyrody?

27 października 2016, godz. 13.30, iBARKA, bulwar Jana Karskiego naprzeciwko Zamku Królewskiego, Warszawa

Briefing odbędzie się bezpośrednio po warsztatach dyskusyjnych organizowanych przez Wetlands International – European Association, poświęconych sytuacji rzek w Polsce. Wetlands International jest międzynarodową organizacją działającą na rzecz ochrony i zrównoważonego użytkowania ekosystemów wodno-błotnych. Z polskiej strony uczestnikami dyskusji będą reprezentanci środowisk zaangażowanych w ochronę rzek, ich turystyczną, rekreacyjną i sportową eksplorację, a także przedstawiciele władz Warszawy. W trakcie briefingu zostanie przedstawiony komunikat Wetlands International – European Association odnośnie statusu przyrodniczego i zagrożeń polskich rzek w kontekście europejskiej polityki wodnej oraz rządowych planów regulacji rzek w Polsce.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy również mieszkańców Warszawy. Od 13.30 do 15.00 przewidziano otwarte dyskusje z mieszkańcami w konwencji “żywej biblioteki” – zapraszamy do rozmów o rzekach z ekologami, żeglarzami, przedstawicielami samorządu M. St. Warszawy. Na miejscu wydarzenia zapraszamy też na drobny poczęstunek i zwiedzanie wystawy fotografii rzek. O ile pogoda dopisze, tłem do rozmów o ochronie rzek będzie również pokaz tradycyjnych łodzi żaglowych z możliwością zabranie się na pokład na krótki (darmowy) rejs po Wiśle.

Całe wydarzenie objęła swoim patronatem Prezydent M. St. Warszawy.

Aktualności