banner_009
banner_005
banner_003

W środę 22 kwietnia przypada kolejny Dzień Ziemi. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich na pokaz filmu "Home: SOS Ziemia" i dyskusję z Marcinem Popkiewiczem.

 

W Dzień Ziemi, 22 kwietnia, Wydział Biologii UW zaprasza na otwarty pokaz filmu "Home: SOS Ziemia" do którego wstęp wygłosi Marcin Popkiewicz - autor głośnej ostatnio książki "Świat na Rozdrożu" i portalu "Ziemia na Rozdrożu" (http://ziemianarozdrozu.pl/). Po filmie - dyskusja z udziałem zaproszonego gościa i wszystkich zainteresowanych. Godzina 17.00, Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Miecznikowa 1, Aula 9B. WSTĘP WOLNY

O filmie: "Wspólny projekt Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda to zapierające dech w piersiach, piękne i poruszające obrazy. To niesamowita podróż w głąb australijskiej rafy koralowej, wędrówka przez niebezpieczne amazońskie lasy, bezkresną pustynię Gobi i industrialne dzielnice Szanghaju... Podróż przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego: globalne ocieplenie, umierające lasy, wymieranie gatunków zwierząt i roślin, na kończące się zasoby naturalne. Efekt przewracającego się domina klęsk ekologicznych może zapoczątkować katastrofalne konsekwencje. Film "S.O.S. Ziemia" ("Home”) to ostrzeżenie przed zagładą, to wołanie naszej Planety o ratunek..."

plakatA2 duy

Aktualności