banner_004
banner_003
banner_006

Studenckie Koło Ochrony Środowiska UW oraz Centrum Ochrony Mokradeł zapraszają na kolejny edukacyjno-badawczy obóz botaniczny, który odbędzie się tym razem w Puszczy Augustowskiej. Mile widziani są studenci wszystkich kierunków przyrodniczych, zarówno Wydziału Biologii, jak i MSOŚ oraz MISMaP.

 

W tym roku inwentaryzujemy florę puszczańskiego rezerwatu „Łempis”, odwiedzimy wiele innych cennych przyrodniczo lasów i torfowisk a także przeprowadzimy konkretne działania zagrożonych gatunków roślin i zwierząt. Do tych ostatnich należy m.in. wypas owiec wrzosówek na murawach ciepłolubnych. Obóz jest doskonałą okazją do nauki rozpoznawania roślin, zrozumienia funkcjonowania cennych przyrodniczo ekosystemów oraz poznania metod ochrony zagrożonych gatunków i ich siedlisk.

Opiekunami naukowymi obozu są pracownicy i doktoranci Zakładu Ekologii Roślin i Ochrony Środowiska UW – Paweł Pawlikowski, Iwona Dembicz i Łukasz Kozub, a wspierać nas będzie Dan Wołkowycki z Politechniki Białostockiej.

Limit miejsc ograniczony – decyduje kolejność zgłoszeń. Wyżywienie uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie. Warunki w agroturystyce w Zelwie są następujące: ograniczona liczba miejsc na łóżkach, poza tym noclegi na karimatach na podłodze lub w namiocie, z dostępem do toalet, kuchni, sauny i jeziorem w bliskim sąsiedztwie. Oprócz śpiwora, zdecydowanie przydadzą się kalosze i ubranie przeciwdeszczowe.

Sekretariat obozu: (na te adresy prosimy kierować zgłoszenia): Magda Galus, Centrum Ochrony Mokradeł, e-mail: m.galus[at]bagna.pl, Paweł Pawlikowski, ZERiOŚ UW, e-mail: p.pawlikowski[at]uw.edu.pl.

Zapraszamy!

Aktualności