banner_008
banner_006
banner_009

Szanowni Państwo,

W rocznicę podpisania Konwencji Ramsarskiej, czyli 2 lutego (niedziela), jak co roku, Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz stowarzyszenie Centrum Ochrony Mokradeł zapraszają na spotkanie z okazji Światowego Dnia Mokradeł. Tegoroczny temat przewodni

brzmi: Mokradła a rolnictwo - partnerstwo dla wzrostu. Podczas spotkania wybierzemy się w podróż do starożytności, aby porozmawiać o wielkich cywilizacjach, które wzięły swój początek na żyznych mokradłach w dolinach dużych rzek. Następnie porozmawiamy o bardziej współczesnych problemach, jakie pojawiają się na styku rozwoju rolnictwa i potrzeby ochrony terenów podmokłych. Pokażemy przykład partnerstwa tych dwóch dziedzin, które może przynieść obopólne korzyści - tzw. bagienne rolnictwo. Jak co roku, pojawi się także garść najświeższych informacji o ostatnich wydarzeniach z dziedziny ochrony mokradeł. Spotkanie zakończy pokaz diaporamy Mokradła Mazowsza przygotowanej przez RDOŚ w Warszawie.

Zapraszamy serdecznie !

Spotkanie zaczyna się o godzinie 11.00 na Wydziale Biologii UW, w gmachu przy ul. Miecznikowa 1. Szczegółowy program spotkania na Wydziale Biologii UW na załączonym plakacie. Więcej o Światowym Dniu Mokradeł na stronie Konwencji Ramsar: www.RAMSAR.org.

Aktualności